Vzťahy – nevzťahy so svokrami

Hlavne v prípade dám to nie je jednoduché, pokiaľ so svojim milovaným „získali“ aj svokru, ktorú by najradšej z rôznych dôvodov nevideli ako je rok dlhý a najradšej by na jej existenciu úplne zabudli. Ak s mamou svojho drahého nemajú dobrý vzťah, zasahuje to určite svojim spôsobom aj do ich partnerstva, kedy to nie je med lízať ani pre jednu stranu. Muž, ktorý musí deliť svoj čas a energiu medzi dve ženy svojho života ktoré spolu nevychádzajú, žena, ktorá nemôže úplne vylúčiť svokru zo svojho života, nakoľko je to najbližší človek jej partnera a svokra, ktorá nie je stále s niečím spokojná a možno sa s partnerkou svojho syna nevyrovnala natoľko, aby ju mala rada.

ženy na lavička

Ak nemáte so svojou svokrou dobrý vzťah, určite Vám nie je čo závidieť, no možno by ste mohli skúsiť napraviť to aspoň do takej miery, aby boli vzťahy medzi Vami znesiteľné, z čoho budete mať v konečnom dôsledku aj Vy väčší pokoj na duši. No nie všetky svokry sú také ako o nič počujeme v starých dobrých vtipoch. Ste z tej opačnej strany? So svokrou sa máte radi, vychádzate si nadštandardne a ste v tom najlepšom prípade určitým spôsobom aj kamarátky? Ak áno, môžete si gratulovať a nepochybne to považovať za výhru. Ak je Vaša svokra aj Vašou kamarátkou, ktorej môžete kedykoľvek zavolať, ak s ňou rada trávite čas a to nielen vtedy keď musíte, ak spolu zájdete na kávičku či povymetať obchody a len tak „hodíte reč“ o čomkoľvek v živote tak vedzte, že patríte medzi šťastné ženy.

ženy pri varení

A nie, to čo píšem nie je žiadna utópia ani neexistujúca realita – aj takéto svokry naozaj sú častokrát darom, o ktorom môžu iné dámy len snívať. Budovať rodinné vzťahy je dôležité, rodina, či už tá vlastná alebo partnerova bude navždy súčasťou Vášho života a mať dobré vzťahy je na nezaplatenie. Život je príliš krátky na to, aby ste mali čas aj na nepekné myšlienky či negatívne emócie – obzvlášť smerom k svojim blízkym, radšej robte všetko preto, aby ste boli šťastná a pomôžte s tým aj ľuďom okolo seba.