Tantra a sakrálna čakra

Tantrické učenie je staré a svoje korene má v starovekej Indii. Patrí k množstvu východných filozofií, ktoré sú uznávané po celom svete. Tantra Bratislavatantra.sk prebrala veľa myšlienok a výrokov zo známejších náboženstiev a filozofických smerov a umení, no dokáže tiež ponúknuť veľa originálnych ideí. Tantrické masérky sú špeciálne vyškolené na to, aby sa dokázali postarať o zákazníkove fyzické i astrálne telo. Starostlivosť o astrálne telo je priamo spojená so stimuláciou čakier, ktoré sú základnými energetickými centrami do značnej miery ovplyvňujúcimi našu náladu a psychické rozpoloženie.

pár

Čakry sú pomyselnou špongiou, ktoré absorbujú negatívnu i pozitívnu energiu v spoločnosti a okolí, v ktorom sa daný človek nachádza. Negatívne, zle naladené a stresujúce prostredie nikdy nedokáže človeku darovať pokoj, radosť, rovnováhu, vnútorný mier a spokojnosť. Naopak však, energia z pozitívneho prostredia je veľmi nákazlivá a človeka dokáže veľmi rýchlo pohltiť. Hlavných centier čakier je celkom sedem, pričom vedľajších čakier môže byť až päťdesiattisíc násobne viac. Druhou čakrou v poradí je čakra sakrálna, ktorej charakteristická farba je oranžová. Znak tejto čakry pripomína kvet so šiestimi okvetnými lístkami, prípadne slnko.

dvojica

Táto čakra sa nachádza ihneď nad prvou, základnou čakrou. Základná čakra sa nachádza pri pohlavnom ústrojenstve, sakrálna čakra sa nachádza nad pohlavnými orgánmi, pričom je úzko prepojená s krížovou kosťou. Táto čakra je centrom tvorivej sily a sexuálnej energie, z čoho vyplýva, že do značnej miery ovplyvňuje aj medziľudské vzťahy, názory, vzťahy a postoje k opačnému pohlaviu. Ako už bolo spomínané, že čakry sú akýmisi korytami, cez ktoré sa do nás vlievajú energie z okolia, množstvo negatívnej energie či prípadná blokácia tejto čakry z množstva zlej energie má za následok, že človek sa stáva necitlivým.