Milovanie duší

Prvotné zmienky o tantre vznikli približne pred 5000 rokmi. Jej korene siahajú do oblastí Indie a Tibetu, nesie teda v sebe prvky hinduizmu, či budhizmu. V širšom zmysle ide o zapojenie sa do vesmírneho cyklu, snahu premeniť fyzické milovanie na duševný zážitok, na dokonalú fyzickú i duševnú harmóniu medzi mužom a ženou. Je spojená s určitou životnou energiou a je veľmi senzuálna, využíva teda všetkých päť ľudských zmyslov – zrak, sluch, čuch, chuť a hmat, ktoré majú človeku pomôcť nájsť tú správnu cestu k vlastnému vnútornému prežívaniu.

Spirituálny pôžitok

Nie je to náboženstvo, človek zaoberajúci sa tantrou nemusí veriť v kresťanského alebo iného boha, inými slovami, môže byť akéhokoľvek vierovyznania, ide skôr o pohľad na svet, život. V istom zmysle sa dá povedať, že ide o životný štýl. Existuje veľké množstvo tantier súvisiacich s témami z rôznych aspektov života, rituálmi, obradmi, jogou, meditovaním a podobne. Mnohým ľuďom sa tantra spája s istým druhom fyzického, až posvätného milovania alebo so sexualitou, dokonca veria aj v jej liečivú silu v oblasti vzťahov, zdravia či spirituality. Na rozdiel od rôznych náboženstiev, v tantre na dosiahnutie duševného vyrovnania si nemusíte odriekať alebo sa postiť, práve naopak. Tantra prepája všetky telesné pôžitky s duševnými, telo vníma ako duševný chrám, ktorý si zaslúži hýčkanie, nie trápenie.

Tantrická masáž

Mnoho salónov ponúka tzv. tantrickú masáž, pri ktorej ide o masáž celého tela, vrátane intímnych partií, s použitím rôznych tantrických olejov, s meditačnou hudbou, oku lahodiacim prostredím, či okúzľujúcou vôňou. Jemné ruky masérky a nežné dotyky sú samozrejmosťou. Určitá dávka sexuality, erotiky a intimity tu teda je zastúpená, takže zo začiatku budete pravdepodobne potrebovať istú dávku odvahy, no po prekonaní prvotných ostýchavých pocitov, pocítite radosť a rozkoš, akú vám môže zaručiť jedine tantra. Nebojte sa otvoriť srdce a bránu vášho vedomia veciam nepoznaným. Človek začína žiť až vtedy, keď prekročí svoj tieň.