Spoznajte sa so susedmi

.

Veľa z nás si pamätá na naše detstvo. Skoro všetkých sme v okolí bydliska poznali a zdravili im. Bližšie vzťahy neboli výnimka. O to väčšie je prekvapenie teraz, keď sa mnohí mladí presťahujú do nového a úplne ignorujú svojich spolubývajúcich v okolí. Nie je to len faux pas, ale aj nezdvorilé a koniec koncov neefektívne. Možno teraz nie, no v budúcnosti pri riešené spoločných záujmov budú musieť byť vaše vzťahy ako tak otužilé. Nezabúdajte preto, že nebývate sami.

ulice

V meste
V bytovke sa často stáva, že mladí ľudia prehliadajú susedov kvôli zdĺhavým rozhovorom, ktoré si myslia, že vyžadujú. Mnohí sa tiež radšej držia v úzadí, ak mali nejaké nepríjemné spory už pred tým. Nezabúdajte však, že život v bytovke je viac menej prepojení a že vaša ignorácia a nezúčastnenosť vám dokáže urobiť poriadku galibu. Domové schôdze často riešia rôzne nápady ako aj návrhy, ktoré chcú u seba v bytoch ľudia realizovať. Ak budete mať dobré vzťahy, nebude také ťažké presvedčiť susedov o tom, že tú rekonštrukciu naozaj potrebujete. Nezabúdajte ani na spoločné povinnosti. Utieranie spoločných priestorov je samozrejmosť v každom bloku. Ak nebudete mať čas, silu, alebo budete pracovne vyťažený, vaši susedia vám dokážu pomôcť.

Na dedine
Na dedine sú vzťahy často otvorenejšie a smelšie. Niet sa čomu čudovať. Ľudia sa spoliehajú na seba navzájom, keďže mesto je občas naozaj ďaleko. Taktiež si život na vidieku vyžaduje iný prístup. Nekonečné staranie sa o vašu nehnuteľnosť a pozemok je to, čo každý dobre pozná a ľudia si navzájom vďaka kamarátskym vzťahom dokážu pomôcť, podeliť sa a tiež zahnať samotu, ak nemáte nikoho po blízku.

.

vesnice

Ako na to?
Základom je dobrý dojem. Dajte si pozor na sťahovanie alebo prerábku, aby ste tým svojich susedov nevytočili skôr, ako vás spoznajú. Nezabudnite zdraviť všetkým, koho v okolí bydliska stretnete. Obyčajný pozdrav vie totiž o človeku povedať mnoho. Na škodu nie je ani ísť a zoznámiť sa s najbližším susedom, či bytovým dôverníkom a čo to doniesť. Nie je to síce povinnosť, no dobrá zámienka nato, aby ste sa dlhšie porozprávali a poriadne zoznámili. Týmto vám odpadne stres z nových ľudí a aj z prípadných starostí.

Spoznajte sa so susedmi
5 (100%)1
.