Počítač verzus notebook

Mať počítač nie je len o tom, že vojdete do obchodu s elektronikou a nejaký si zakúpite. Ide najmä o vlastnosti stolného počítača a jeho využitie. Aj vy vlastníte nejaký doma? Myslím si, že rozhodne nejaký vlastníte. Avšak už klasické stolné počítače sa pomaly, ale isto stávajú minulosťou. Nahrádzajú ich mobilné telefóny s veľkou kapacitou úložiska, s rýchlym procesorom, s fotoaparátom, ktorý je silnejší a robí kvalitnejšie fotky ako digitálne fotoaparáty a mnoho ďalších vylepšených funkcií. Stolný počítač však stále využívajú firmy, ktoré musia mať povinne administratívu. Na prácu v administratíve a v rôznych programoch sa hodí práve stolný počítač. Existujú aj kancelárske stolné počítače, ktoré sú práve určené na prácu v administratíve.

notebook

Ak práve nemáte doma stolný počítač, možno sa u vás doma nachádza aspoň notebook. Notebook je náhradou za počítač a navyše má výhodu, že si ho môžete kdekoľvek preniesť. Môžete tak veľmi jednoducho vykonávať svoje zamestnanie za pomoci prenosného notebooku aj v nejakej kaviarni alebo reštaurácii. Avšak sústredenie na prácu už býva zložitejšie práve na takýchto miestach. Pri svojej práci potrebujete mať absolútny pokoj. Len tak budete vedieť vykonávať svoju prácu naozaj poctivo a dobre.

prenášanie notebooku

Aj o notebook sa musíte starať. Pravidelné vnútorné prečisťovanie vhodným programom sa postará o rýchlejší chod vášho notebooku. Asi poznáte najobľúbenejší program na usporiadanie položiek vo vašom notebooku? Notebook môžete prenášať v taškách, určených na prenos notebooku. Takéto tašky dostanete v rôznych obchodoch, možno aj v obchodoch s elektrom. Samozrejme, každá taška niečo stojí, tak isto, ako aj samotný notebook. Ak chcete kvalitnejší a výkonnejší notebook, určite vás bude stáť aj cez osemsto eur viac. Ak hľadáte notebook len na základné úkony, takýto notebook vás možno bude stáť okolo štyristo eur. Čo je výrazne nižšia cena, no aj výkonnosť notebooku bude omnoho slabšia.

Filed under: PC