Matcha : Skutočne zdravý čaj

Radíte sa k fanúšikom zeleného čaju? V takom prípade by ste mali vedieť, že pri pití bežného zeleného čaju skonzumejete len zlomok antioxidantov a minerálov. Väčšinu týchto účinných látok obsahujú čajové listy, preto ak by ste chceli prijať bohaté množstvo zdraviu prospešných látok, museli by ste skonzumovať celý list. Ale čajový list zrejme konzumovať nebudete, napriek tomu však existuje alternatívne riešenie a tým je čaj matcha.

Pretože práve tento čaj sa vyrába pomletím celého listu. Z tohto dôvodu sú čaje matcha bratislava oveľa bohatšie na obsah anitoxidantov, vitamínov, minerálov a aminokyselín. Pre vaše zdravie sú niekoľkonásobne efektívnejšie, než normálny zelený čaj.

Matcha čaj

To znamená, že priemerná šálka matchy vás a vaše telo obohatí o veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Vypitím jednej šálky prijmete niekoľkonásobne vyššie množstvo vitamínov, minerálov, antioxidantov a aminokyselín než pri vypití priemerného zeleného čaju.

To má za následok mnohé zdraviu prospešné účinky na naše telo aj myseľ. Spomeňme si aspoň niektoré:

Matcha nápoj

Odbúravanie stresu a lepšia sústredenosť vďaka vysokej koncentrácii aminokyseliny L – theanín. Práve táto zložka je zodpovedná za upokojenie mysle a zároveň dôvodom, prečo matchu pili už japonskí mnísi Zen. Táto zložka dokáže účinne upokojiť myseľ, na druhej strane ale mozog zostáva bdelý a pozorný. Výsledkom je, že človek sa následne dokáže lepšie sústrediť.

Udržuje štíhlu líniu a detoxikuje. Vďaka príjmu obsiahnutých látok sa zlepší kvalita vášho metabolizmu a telo bude takisto rýchlejšie spaľovať tuky. Navyše vám matcha dodá dostatok energie na športové aktivity a po jeho vypití v podstate neprijímate žiadne nadbytočné kalórie.

Dodáva energiu. Dodá vám viac fyzických ako aj psychických síl. Telo bude mať viac energie a myseľ bude sústredenejšia, bystrenejšia. Na rozdiel od kávy a energetických drinkov sa však v tomto prípade nemusíte báť vedľajších účinkov ako nervozita, búšenie srdca či bolesť hlavy.