Kvalitný matrac aj pre deti

Spánok by mal byť dôležitý nielen pre deti ale aj pre dospelých. Dospelý však spánok často krát podceňujú a spia len toľko, koľko potrebujú. Pri deťoch by sme však takúto chybu robiť nemali. A čím menšie deti, tým viac spánku potrebujú. To, že malé deti, už od novorodeniatok, odmietajú spánok, nie je vôbec v poriadku. Deti sa počas spánku vyvíjajú. A to nielen fyziologicky, ale najmä mentálne. Počas spánku sa deťom ukladajú naučené schopnosti do pamäte. Takisto ale potrebujú spánok na načerpanie energie. Určite to dobre poznáte. Nevyspané, unavené deti sú často krát zlé, nevrlé a nepríjemné.

matrac

Dbáte aj vy na spánkový režim vašich deti? Pri deťoch by sme mali brať spánok skutočne vážne. A to vo všetkých smeroch. Zanedbávať by sme nemali skorý odchod do postele, ale tiež dĺžku spánku. Viete však čo má na kvalitu vašich deti taktiež veľký vplyv? Je to detský matrac do postele. Už od novorodeniatok by sme mali vyberať matrac do postieľky podľa kvality a nie podľa ceny. Malé deti potrebujú pevný a kvalitný podklad. Preto pri detských matracoch nenájdete mäkký penový matrac, do ktorého sa môžete zaboriť ako do obláčika. Detský matrac by mal spĺňať viaceré kritéria.

postieľka

Mal by byť strednej až tvrdej tvrdosti, ale tiež z kvalitného, najmä dýchajúceho materiálu. Najhoršou chybou sú umelé materiáli. Najmä pri deťoch môžeme očakávať, že sa spotia alebo pocikajú. Preto by kvalitný matrac mal mať ľahko odopínateľný poťah, ktorý môžete kedykoľvek oprať. Detské matrace majú rôzne veľkosti. Podľa toho, pre akú vekovú kategóriu matrac hľadáte, či akú máte veľkosť postele. Nekupujte však zastaralé váľandy so zabudovanými pružinovými matracmi. Ak aj vám záleží na spánku vašich deti a najmä ich zdraví a správnom vývoji pohybového aparátu, navštívte stránku segum.sk. Vyberte kvalitný matrac nielen pre seba, ale aj pre svoje deti.