Kúpa ready made spoločnosti s DPH: Ako sa dá výhodne využiť

Ak ste sa už dopočuli alebo skôr dočítali niečo o predaji firiem a o pojme ready made spoločnosti, potom pravdepodobne viete, že k výhodám týchto sa radí hlavne rýchlosť, akou sa k ním dá dostať. Teda fakt, že kúpa pripravenej obchodnej spoločnosti prebehne prevodom obchodného podielu a touto cestou sa ušetrí dosť podstatného času, ktorý by inak zaberali úradne zdĺhavé postupy pri zakladaní novej firmy. Obchodný podiel spoločnosti sa prevedie na kupujúceho a tento sa po zaevidovaní vykonaných zmien do Obchodného registra stáva novým spoločníkom. Na zápis týchto zmien do OR sa podá návrh a registrovaný súd za krátky čas tieto zmeny zaznamená.

Podnikateľka, laptop

Kto býva zvyčajne kupcom týchto ready-made?

Niekto by si pomyslel, že začínajúci podnikatelia, ktorí chcú začať čo najskôr podnikať a vyhnúť sa pritom zdĺhavému postupu a administratíve. A áno, aj toto sú potenciálni záujemcovia. Lenže väčšinou kategóriu záujemcov tvoria skúsenejší podnikatelia, ktorí potrebujú firmu v čo najkratšom čase a proste si už vedia zrátať či určiť, že pri časovo obmedzených príležitostiach je pre nich o dosť výhodnejšie využiť predaj sro s dph https://41business.com/predaj-ready-made, než sa zaoberať zakladaním vlastnej firmy od základov.

Žena s platobnou kartou

Keďže sú mnohé z firiem už registrovanými platcami DPH, má to pre kupujúcich ďalšie časovo úsporné a iné výhody. Vyhnú sa napríklad zábezpeke. V porovnaní s hroziacou vysokou zábezpekou pri firmách nezaregistrovaných pre DPH, tak ide aj o výhodu finančnú. Tiež je to výhoda pre podnikateľov, ktorí chcú v najbližšom čase vykonať investíciu do drahých záležitostí, napríklad do kúpy nehnuteľnosti či firemného auta, a keď túto vykonajú s firmou, ktorá je registrovaným platcom DPH, môžu si daň z takéhoto nákupu odpočítať.

A takáto firma registrovaná na dane budí zároveň dobré meno u obchodných partnerov, z ktorých väčšina sú takisto platcami DPH.