Jednoduchý trik ako zachrániť utopený telefón.

Každému sa môže stať, že vám buď padne telefón do vody alebo že sa vám kúsok namočí od vody. Samozrejme nie vždy to je až taký veľký problém. Niekedy sa ešte dá váš telefón zachrániť. Hneď ako vám padol telefón do vody, bez jedinej stratenej sekundy podržte tlačidlo na vypnutie telefónu až kým sa váš telefón nevypne. Týmto dosiahnete to, že elektrina nebude naďalej prúdiť vo vašom utopenom telefóne. Ďalej skúste aspoň kúsok vody vytrepať von z telefónu. Následne keď máte už vypnutý telefón tak vyberte sim kartu a ak máte pamäťovú kartu, tak vyberte aj pamäťovú kartu. Ak sa vám dá vybrať zadná strana telefónu a následne vybrať aj batériu, tak spravte aj to.

Telefón s vybranou sim a pamäťovou kartou.

Toto už väčšinou nebýva možné na nových verziách telefónov, pretože tam väčšinou býva zadná strana prilepená. Všetko čo vyberiete, či už to bude sim karta, pamäťová karta, batéria, zadná strana telefónu alebo niečo iné, tak to už nedávajte späť. Následne môžete skúsiť tiež vytrepať kúsok vody z vnútorných priestorov ale nemusí už nič vytiecť. Ďalej budete potrebovať surovú neuvarenú ryžu a nejakú nádobu kam sa zmestí váš telefón aj ryža. Nasypte ryžu do nádoby tak, aby ste mohli vložiť váš telefón do stredu tej ryže. Uistite sa že váš telefón je zakrytý ryžou a že má kúsok  ryže pri sebe z každej strany.

Telefón bez zadnej strany.

Nádobu nezatvárajte. Svoj potopený telefón nechajte v ryži minimálne 1 deň. Niekedy môže byť problém len s batériou a niekedy môže byť problém s celým telefónom. Ryža v nádobe spraví to, že „vysaje“ vodu z vášho telefónu a váš telefón sa vysuší. Po pár dňoch skúste zapnúť svoj telefón. Samozrejme nie vždy sa toto podarí, ale tento trik vás môže ušetriť času a peňazí. Ak sa vám podarilo naštartovať váš telefón a telefón funguje bez hocijakých problémov tak vám gratulujem. Ak sa vám to nepodarilo, tak navštívte servis kde vám váš telefón opravia.